21 listopad 2020

Łódzkie: na razie nie ma potrzeby otwarcia szpitala tymczasowego

Szpital tymczasowy w hali EXPO w przyszłym tygodniu będzie gotowy do pracy, ale nie musi być teraz uruchamiany - powiedziała w sobotę PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. Są miejsca w regionie, gdzie - w miarę potrzeb - można utworzyć takie szpitale - dodała.
REKLAMA

"Utworzona w hali placówka dla chorych na COVID-19 będzie gotowa w przyszłym tygodniu, ale na szczęście nie musimy jej teraz uruchamiać" - podkreśliła Zalewska.

Rzeczniczka przyznała, że mimo stabilnej, choć wciąż wysokiej liczby zakażeń, urząd wojewódzki jest gotowy na różne scenariusze przebiegu pandemii. "Był rekonesans i są takie miejsca, gdzie mogą być - w miarę potrzeb i przy znacznym wzroście zachorowań - zlokalizowane kolejne szpitale tymczasowe" - mówiła. Nie ujawniła ich ewentualnego położenia.

Zalewska zapewniła, że wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i podległe mu służby na bieżąco reagują na sytuację epidemiologiczną w regionie. "Doposażane są szpitale w całym województwie. Na początku tygodnia rozdysponowaliśmy dużą partię respiratorów i kardiomonitorów z Agencji Rezerw Materiałowych" - podsumowała rzeczniczka.

Na ogłoszone w sobotę 24 213 zakażenia koronawirusem w Polsce, 1569 przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono w województwie łódzkim. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany