18 listopad 2021

Na Uniwersytecie i Politechnice od początku semestru wykłady zdalne, zajęcia praktyczne - stacjonarne

Od początku semestru wykłady na Uniwersytecie Wrocławskim i na Politechnice Wrocławskiej prowadzone są zdalnie, a zajęcia praktyczne na razie pozostają w trybie stacjonarnym. Całkowicie zdalne nauczanie wprowadził Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
REKLAMA

Rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego dr Katarzyna Uczkiewicz w czwartek w rozmowie z PAP przypomniała, że od początku semestru wykłady na tej uczelni prowadzone są zdalnie. „Zajęcia praktyczne, ćwiczenia laboratoria prowadzone są stacjonarnie. Na razie co od zasady przy tym pozostajemy. Wiąże się to z tym, że na Uniwersytecie Wrocławskim jest stosunkowo niedużo zakażeń, a ponad 80 proc. wykładowców jest zaszczepionych” - powiedziała Uczkiewicz.

Dodała, że dziekani wydziałów będą mieli dużą dowolność w zmianie trybu zajęć. „Oni sami będą oceniać, czy przenieść zajęcia do internetu, albo z drugiej strony studenci proszą, aby niektóre wykłady odbywały się stacjonarnie - i wtedy to jest pozostawione do decyzji dziekanów” - podkreśliła rzeczniczka.

Wykłady zdalnie prowadzone są od początku semestru również na Politechnice Wrocławskiej, a ćwiczenia, seminaria, zajęcia laboratoryjne i projektowe stacjonarnie. Ma to się zmienić po 22 listopada. Wówczas, do 22 grudnia, również ćwiczenia, seminaria oraz w uzasadnionych przypadkach zajęcia laboratoryjne i projektowe będą mogły odbywać się w trybie zdalny.

„Lektoraty, zajęcia sportowe i kształcenie w zakresie kursów humanistycznych, menadżerskich, społecznych będą bezwarunkowo od 22 listopada prowadzone zdalnie” - powiedział PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Uczelnia pozostawia stacjonarne prowadzenie kursów wyrównawczych na studentów pierwszego roku.

Na całkowite nauczanie zdalne z powodu rozwijającej się pandemii SARS-CoV-2 przeszedł Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Taka forma zajęć będzie tam obowiązywać do 5 grudnia.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ zan/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany