23 listopad 2021

Wrocław: do niedzieli będzie można zaszczepić się podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego

Mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogli przy okazji świątecznych zakupów zaszczepić się przeciwko COVID-19. Do końca tygodnia w godzinach wieczornych mobilny punkt szczepień stanie nieopodal Rynku.
REKLAMA

"Od początku SZCZEPCIObusowi przyświeca taki cel, by być blisko mieszkańców miasta w ważnych dla nich chwilach. Liczymy na to, że na zbliżające się święta, goście jarmarku będą chcieli zapewnić sobie i swoim bliskim najważniejszy możliwy prezent: zdrowie” – powiedział prezes MPK Krzysztof Balawejder.

Mobilny punkt szczepień w autobusie wrocławskiego MPK będzie dostępny do końca tygodnia na placu Solnym do godziny 20. We wtorek, czwartek i piątek zaszczepić będzie można się tu od godz. 17, w środę i sobotę od godz. 15, a w niedzielę od godz. 16.

Dodatkowo w piątek SZCZEPCIObus odwiedzi także Centrum Handlowe „Marino”, a w środę i sobotę – Wyższą Szkołę Bankową.

W mobilnym punkcie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson&Johnson oraz preparat Pfizer/BioNTech. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i dokument – dowód osobisty lub paszport.

Mobilny punkt szczepień to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany