Wydarzenia

Polskie pieśni bojowe w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości!

dodano 2022-10-06 19:13:23
rozpoczęcie:
2022-11-09 20:00
miejsce:
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
bilety:

"Lance do boju, szable w dłoń, bolszewika goń, goń, goń! - ten refren słynnych "Żurawiejek" na polskie pułki kawalerii zaśpiewamy razem już 9 listopada w Starym Klasztorze. W atmosferze nadchodzącej rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni z polskiej historii od Powstania Listopadowego, przez Powstanie Styczniowe, I wojnę światową i Legiony Piłsudskiego, do II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Szczególną uwagę zwrócimy na piosenki z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, których teksty znowu zyskały na aktualności.

Aby ułatwić wspólne śpiewanie przygotowane będą okolicznościowe śpiewniki z tekstami pieśni, które uczestnicy otrzymają przy wejściu.
"Warszawianka", Jak to na wojence ładnie", "Przybyli Ułani Pod Okienko", "Szara Piechota", "Hej, Hej Ułani", "O Mój Rozmarynie", "My, Pierwsza Brygada", "Kadrówka", "Więc Pijmy Wino, Szwoleżerowie", "Serce w Plecaku", "Pałacyk Michla", "Warszawskie Dzieci", "Czerwone Maki Na Monte Cassino" i wiele innych pięknych polskich pieśni zaśpiewamy razem w Starym Klasztorze. Większość z nich znacie Państwo doskonale, a we wspólnym śpiewaniu pomogą nasi muzycy.

Patriotyczny, ale i radosny wieczór poprowadzą wokaliści: Nikola Warda, Ania Szul, Wojtek Dereń, Jakub Luboiński, którym akompaniować będzie zespół znakomitych muzyków związanych ze Starym Klasztorem.

W cenie biletu śpiewnik.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Bolszewika goń!
artyści:
Polskie pieśni bojowe w 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości
W atmosferze nadchodzącej rocznicy Odzyskania Niepodległości zapraszamy na koncert i wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni z polskiej historii od Powstania Listopadowego, przez Powstanie Styczniowe, I wojnę światową i Legiony Piłsudskiego, do II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Szczególną uwagę zwrócimy na piosenki z wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, których teksty znowu zyskały na aktualności. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
1.4°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Restauracja Mińska 38, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany