Wydarzenia

piosenki Czesława Niemena

dodano 2022-11-04 19:13:21
rozpoczęcie:
2022-11-23 19:30
miejsce:
Teatr Muzyczny Capitol - Scena Ciśnień, Wrocław, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67
bilety:

"Dziwny jest ten Świat" - to tytuł wyjątkowej kompozycji Czesława Niemena jak i koncertu, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić. "Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena" bo tak brzmi tytuł koncertu w swojej pełnej formie to myśl przewodnia wydarzenia przypominającego największe ale i te mniej znane dzieła kompozytora.

Sam tytuł nie jest tutaj przypadkowy. Żyjąc w czasach niezwykle dynamicznych, które w ostatnich miesiącach przyniosły tak wiele niepokoju, rozchwiania, naznaczonego cierpieniem i okrucieństwem zdawać by się mogło, że tytuł piosenki Niemena jest wciąż tak bardzo aktualny. Ten sam świat, który budzi podziw wielu, wprawia w zachwyt w swojej złożoności i doskonałości, ten świat, który w literaturze bywał synonimem harmonii i ładu oraz źródłem piękna jest jednocześnie miejscem przesyconym cierpieniem i zwyczajnie ludzka bezsilnością. Świat, w którym pierwiastek twórczy ściera się z tym destrukcyjnym czynnikiem jakim jest ciemna brutalna strona ludzkiej natury. Być może taka właśnie była geneza tego wyjątkowego utworu. Choć ten świat jest wewnętrznie tak bardzo sprzeczny, to jednak cytując autora - "Ludzi dobrej woli jest więcej".

I właśnie ta idea jest motywem przewodnim tego koncertu - koncertu poświęconego twórczości Czesława Niemena. Koncert w swym zamyśle nieprzeciętny bo wypełniony utworami w nowych, jazzowych aranżacjach, zachowując jednocześnie oryginalną linię melodyczną. Do wykonania koncertu zaproszeni zostali wyjątkowi artyści, dzięki którym koncert ten nabierze tak niezwykłego charakteru. Utwory zaśpiewa Joachim Perlik - artysta, wokalista, pianista i aranżer, który wręcz zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa dzieł Niemena. Obdarzony niezwykłą barwą głosu, dającą poczuć ten wyjątkowy aromat utworów Niemena przez wielu krytyków muzycznych jest uznawany za najlepszego wykonawcę muzyki Czesława Niemena. Na polskiej scenie jest obecny już od wielu lat, a dał się poznać bliżej między innymi w pierwszych edycjach programu "Jaka to melodia" emitowanych w TVP. Będzie mu towarzyszyć zespół, w skład którego wchodzą: Marek Popów - gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego. Marcin Fic - trębacz jazzowy, mieszkaniec podwrocławskich Obornik Śląskich, autor aranżacji jazzowych m.in. utworów do koncertów: ,,Tribute to Aretha Franklin"" z udziałem Ewy Urygi oraz zapowiadanych ,,Dziwny jest ten Świat, piosenki Czesława Niemena"". Kolejnym wspaniałym muzykiem jest Wojciech Pruszyński - pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Za rytm w naszych koncertach odpowiada znakomity Damian Szajkowski - perkusista, ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie ,,Bednarska"". Od 10 roku życia nie rozstaje się z rytmem. Dopełnieniem zespołu jest gitarzysta basowy Krzysztof Witkowski - twórca i reżyser spektaklu "Nim Wstanie Dzień, opowieść o życiu i twórczości Czesława Niemena", założyciel i menadżer polsko - angielskiego projektu "Roy Bennet Group", osoba zasłużona dla kultury polskiej i wreszcie twórca międzynarodowego festiwalu Hałda Jazz.

Zespół jest niezwykle zróżnicowany muzycznie, ale dzięki temu tak wyjątkowy, łączący szeroki przekrój stylów muzycznych. Z pewnością dla fanów dobrego brzmienia i różnorodności barw dobrych wrażeń nie zabraknie. Niech przesłanie niesione hasłem utworu Czesława Niemena "Dziwny jest Ten Świat" będzie jednocześnie zaczynem spajającym muzyków zespołu wraz z odbiorcami w jedno muzyczne środowisko nie tylko melomanów i miłośników muzyki Czesława Niemena, ale przede wszystkim "ludzi dobrej woli", dla których ten świat choć tak bardzo sprzeczny, to jednak wciąż budzący zachwyt, zapierający dech w piersi, słowem - piękny.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Dziwny Jest Ten Świat - piosenki Czesława Niemena
artyści:
Joachim Perlik, Marek Popów, Marcin Fic, Wojciech Pruszyński, Damian Szajkowski, Krzysztof Witkowski
„Dziwny jest ten Świat” – to tytuł wyjątkowej kompozycji Czesława Niemena jak i koncertu, na który mamy zaszczyt Państwa zaprosić. „Dziwny Jest Ten Świat. Piosenki Czesława Niemena” bo tak brzmi tytuł koncertu w swojej pełnej formie to myśl przewodnia wydarzenia przypominającego największe ale i te mniej znane dzieła kompozytora. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
1.4°C
wschód słońca: 07:36
zachód słońca: 16:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-27 18:30
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 19:00
miejsce
Restauracja Mińska 38, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany