Wydarzenia

Vertigo Blues Night Presents: Carlos Johnson & Hoodoo Band

dodano 2019-09-17 19:14:07
rozpoczęcie:
2019-10-10 20:30
miejsce:
Vertigo Jazz Club & Restaurant, Wrocław, ul. Oławska 13
bilety:

Urodzony w Chicago jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze za nim stworzył swój własny zespół, regularnie grał koncerty z takimi gwiazdy bluesa jak m.in. Koko Taylor, Otis Rush, Buddy Miles, Buddy Guy, Billy Branch, John Primer, Son Seals, Junior Wells, Valerie Wellington, Carey Bell. etc. Ten leworęczny wirtuoz gitary, rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę z której powstał jego własny oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki.

HooDoo Band to wyjątkowa mieszanka funku, soulu i rythm"n"bluesa. Niesamowita energia jaka towarzyszy muzykom na scenie stała się już nieformalnym znakiem rozpoznawczym grupy wrocławskich muzyków. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu Juniora Wellsa - "Hoodooman Blues". Zespół założyli trzej przyjaciele w 2004r.: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasza Nitribitt. Wstąpili na licznych festiwalach w Polsce jak i w Europie, m.in. na: Blues na Świecie, Olsztynskie Noce Bluesowe, Blues Express, Suwałki Blues Festival, Bluesonalia, Rawa Blues Festival, Jimiway Blues Festiwal, Jesień z Bluesem oraz na festiwalach w Niemczech, Czechach, Ukrainie i na Litwie.

Skład zespołu:

Carlos Johnson - vocal / guitar
Tomasz Nitribitt - vocal / harp
Bartek Miarka - guitar
Andrzej Stagraczyński - bass
Piotr Świętoniowski - keys
Bartosz Niebielecki - drums

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Carlos Johnson & HooDoo Band
artyści:
Carlos Johnson & HooDoo Band
Carlos Johnson jest uważany za jednego z najwybitniejszych bluesowych gitarzystów na świecie. Przez ponad 20 lat, jeszcze zanim stworzył swój własny zespół, regularnie grał koncert z takimi gwiazdami bluesa. Rozwinął jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry jakie kiedykolwiek powstały w Chicago. Połączył głęboki, surowy chicagowski blues ze współczesnym funkowym brzmieniem. Stworzył mieszankę z której powstał jego własny, oryginalny styl. Miłość do bluesowych dźwięków, mocny wokal i estradowa charyzma sprawiają, że występy Carlosa Johnsona należy zaliczyć do najbardziej ekscytujących wydarzeń muzycznych, ukazujących prawdziwe korzenne piękno tej muzyki. Warto dodać, że Carlos Johnson był dwukrotnie nominowany do nagrody GRAMMY jako jeden z członków formacji Chicago Blues Living Story. Jest również zdobywcą Fryderyka. HooDoo Band Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu Juniora Wellsa - "Hoodoo Man Blues". Obecnie zespół tworzy siedmioosobowa grupa przyjaciół, którzy uwielbiają razem grać. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-02-28 20:00
miejsce
Gmach Impartu, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-28 20:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-29 19:00
miejsce
Gmach Impartu, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-03-01 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany