Wydarzenia

Jerzy Stuhr i Jacek Braciak w spektaklu Teatru Polonia

dodano 2024-04-09 12:23:47
rozpoczęcie:
2024-06-22 19:00
miejsce:
Teatr Muzyczny Capitol, Wrocław, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67
bilety:

Polska prapremiera dramatu Tadeusza Słobodzianka, znanego z tak głośnych dzieł jak "Obywatel Pekosiewicz" czy "Nasza klasa". W spektaklu "Geniusz" widzowie stają się świadkami zderzenia dwóch niezwykłych postaci - Józefa Stalina i Konstantina Stanisławskiego, w które wcielają się wybitni polscy aktorzy - Jacek Braciak i Jerzy Stuhr.

Stalin, tyran i jeden z największych zbrodniarzy w historii, daje się poznać w tej sztuce jako teatralny koneser i gorliwy widz. Stanisławski zaś, uznawany za największego kreatora teatralnego współczesności, jest ojcem nowoczesnego teatru i twórcą "Metody" - systemu reguł gry aktorskiej, który po dziś dzień pozostaje fundamentem sztuki aktorskiej.

Spektakl "Geniusz" to zaproszenie do świata wielkich pasji, idei i konfliktów, które kształtowały XX wiek. Jest to sztuka, która prowokuje do refleksji nad naturą władzy, sztuki i ich wpływu na losy ludzkości.

W Józefa Stalina wciela się Jacek Braciak, a w rolę Konstantina Stanisławskiego - Jerzy Stuhr, który po ponad półwieczu wspaniałej kariery aktorskiej i pedagogicznej tę rolę i spektakl traktuje jak swoiste podsumowanie. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na scenie dwóch wybitnych aktorów polskiego teatru, którzy w spektaklu "Geniusz" zmienią nasze postrzeganie zarówno historii, jak i teatru.

Obsada:
Stanisławski, artysta - Jerzy Stuhr
Stalin, dyktator - Jacek Braciak
Kierżawcew, krytyk - Łukasz Garlicki
Poskriobyszew, sekretarz - Paweł Ciołkosz

Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenografia: Natalia Kitamikado
Kostiumy: Małgorzata Domańska
Reżyseria światła: Waldemar Zatorski
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska-La Naia
Asystent reżysera: Adam Kasjaniuk
Asystentka scenografki: Julia Grabowska
Producent wykonawczy: Rafał Rossa

Uwaga: W trakcie spektaklu palone są papierosy.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Geniusz
artyści:
Jacek Braciak, Jerzy Stuhr, Łukasz Garlicki, Paweł Ciołkosz
Dramatycznie zderzenie dwóch postaci niezwykłego kalibru: Józefa Stalina i Konstantina Stanisławskiego. Pierwszy to tyran i jeden z największych zbrodniarzy w historii, ale też teatralny koneser i gorliwy widz. Drugi - bodaj największy kreator teatralny współczesności, ojciec nowoczesnego teatru, twórca "Metody" - systemu reguł gry aktorskiej, po dziś dzień (choć w różnych odmianach) uważanego za kanoniczny. "Geniusz" Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Jerzego Stuhra to nie tylko bezbłędnie zrealizowane, świetnie się oglądające przedstawienie. To przede wszystkim pełnokrwisty, klasyczny, smaczny i dopracowany teatr. W którym liczy się aktor, dykcja, scenografia, reżyseria światła, pauzy. W którym nawet cisza okazuje się pełnoprawnym aktorem. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
25.3°C
wschód słońca: 04:53
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-15 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-15 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany