Wydarzenia

Perły Baroku / Leo Garda

dodano 2024-04-09 19:13:43
rozpoczęcie:
2024-06-29 19:00
miejsce:
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław, ul. Szewska 10
bilety:

Niekończące się piękno barokowych hitów i wyjątkowy klimat miejsca przeniosą słuchaczy do magicznego świata muzyki oraz czasu wytchnienia i spokoju dla wszystkich szukających sposobów na odreagowanie codzienności.

Wykonawcy:
- Leo Garda kontratenor (solista mediolańskiej La Scali),
- Orkiestra Amati Ensemble München wraz z Solistami Cameraty-Wrocław,
- Jan Pogany dyrygent.

W programie znane melodie oraz najsłynniejsze arie najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku, których kompozycje zachwycają słuchaczy na całym świecie m.in. A.Vivaldiego, G. F. Händla, H. Purcella, G. Cacciniego, T. Albinoniego, a także Ch.W. Glucka. Solista wykona jego koronną i niezwykle wzruszającą arię "When I am Laid in Earth" z opery "Dydona i Eneasz" H.Purcella, znane Largo "Ombra mai fu" z opery Xerxes G. F. Händla oraz "Vedro con mio diletto" A. Vivaldiego. Orkiestra zagra m.in. słynne Adagio g-moll T. Albinoniego, Sinfonię C- Dur KV 112 A. Vivaldiego oraz Abdelazer Suitę H. Purcella.

Katedra Marii Magdaleny to bardzo wyjątkowe miejsce, zlokalizowanym w pobliżu Rynku. Mostek Pokutnic, usytuowany na szczycie katedry to świetny punkt z widokiem na Wrocław. Piękne, zabytkowe wnętrze zachwyci nie tylko miłośników architektury. Świątynia ta nie tylko skupia wokół siebie wiernych, ale również jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc w którym odbywają się wysokiej rangi wydarzenia kulturalne, koncerty i międzynarodowe festiwale.

Wśród wykonawców wystąpią wybitni artyści, zaśpiewa znany już wrocławskiej publiczności kontratenor Leo Garda, który od wielu lat bryluje na scenach włoskich i niemieckich teatrów operowych i wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami tenorem i kontratenorem, śpiewał także na scenie mediolańskiej La Scali podczas spektaklu "Chowańszczyzna" Modesta Musorgskiego pod dyrekcją Claudio Abbado.

Zaprezentuje się monachijska orkiestra Amati Ensemble München. Międzynarodowa orkiestra z siedzibą w Monachium stała się wiodącą profesjonalną orkiestrą smyczkową w Europie. Repertuar zespołu obejmuje głównie utwory skomponowane wyłącznie na smyczki. Wraz z orkiestrą wystąpią także soliści Cameraty-Wrocław na czele z koncertmistrzem - skrzypaczką Karoliną Cel, która stale współpracuje z Barock Orchester Berlin i Wrocławskim Zespołem Solistów Ricordanza. Prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując we wszystkich krajach Europy, podczas licznych tournee. Wraz z w/w zespołami nagrała kilka płyt CD. Od kilku lat z sukcesami zajmuje się pedagogiką skrzypcową, prowadząc klasy skrzypiec w dolnośląskich Szkołach Muzycznych. Jej uczniowie są laureatami międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach muzycznych.

Koncert poprowadzi Jan Pogány dyrygent, kompozytor i wiolonczelista polski, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium, odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache, współpracował z licznymi orkiestrami i teatrami operowymi w wielu krajach. Dyrygował podczas koncertów w Katedrze Notre Dame w Paryżu i w Papieskiej Bazylice pw. św.Pawła za Murami w Rzymie, w Sali Koncertowej Radia w Kopenhadze oraz w słynnej Herkulessaal w Monachium, koncertował w krajach azjatyckich i w Omanie. Współpracował z wieloma orkiestrami m.in. Seoul Philharmonic Orchestra, Orchestre de chambre de Paris oraz Amati Ensemble München. Jako wiolonczelista zagrał m.in. w Filharmonii Monachijskiej koncert dla księcia Karola, obecnie Karola III - króla Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Kompozycje Jana Pogany zostały nagrodzone na międzynarodowych konkursach kompozytorskich m.in. w Luksemburgu i Hiszpanii. Był organizatorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu oraz tradycyjnej Międzynarodowej Gali Sylwestrowej w Auli Leopoldina.

Bilety:
80 zł normalne
60 zł ulgowe (emeryci, renciści, studenci i uczniowie)
140 zł VIP (miejsca w rzędzie 1-4)

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Perły Baroku / Leo Garda
artyści:
Leo Garda, Orkiestra Amati Ensemble München z Solistami Cameraty, Jan Pogany
Niekończące się piękno barokowych hitów i wyjątkowy klimat miejsca przeniosą słuchaczy do magicznego świata muzyki oraz czasu wytchnienia i spokoju dla wszystkich szukających sposobów na odreagowanie codzienności. W programie znane melodie oraz najsłynniejsze arie najwybitniejszych kompozytorów epoki baroku, których kompozycje zachwycają słuchaczy na całym świecie m.in. A.Vivaldiego, G. F. Händla, H. Purcella, G. Cacciniego, T. Albinoniego, a także Ch.W. Glucka. Solista wykona jego koronną i niezwykle wzruszającą arię "When I am Laid in Earth" z opery "Dydona i Eneasz " H.Purcella, znane Largo „Ombra mai fu ” z opery Xerxes G. F. Händla oraz „Vedro con mio diletto” A. Vivaldiego. Orkiestra zagra m.in. słynne Adagio g-moll T. Albinoniego, Sinfonię C- Dur KV 112 A. Vivaldiego oraz Abdelazer Suitę H. Purcella. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
21.5°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany