Wydarzenia

Koncert Laboratorium Pieśni

dodano 2024-05-09 19:13:25
rozpoczęcie:
2024-06-16 19:00
miejsce:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław, Sienkiewicza 23
bilety:

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert zespołu Laboratorium Pieśni, który odbędzie się w majestatycznym Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego - w jego zielonej przestrzeni, otoczonej bogactwem natury.

W sercu miasta, przy akompaniamencie instrumentów archaicznych, Laboratorium Pieśni zabierze nas w podróż przez kulturowe krajobrazy dźwięków w mistycznej aranżacji. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem Festiwalu Jogi, celebracją życia i radości. Przyłącz się do nas, by celebrować najdłuższe dni w roku w harmonii dźwięków i kolorów. Bilet na koncert upoważnia do wzięcia udziału w Festiwalu Jogi oraz do zwiedzania Ogrodu 16.06.2024 w godzinach otwarcia.

Laboratorium Pieśni - Song Laboratory (world/etno/spiritual/medicine/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych. Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie - tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Zespół brał udział w projektach z udziałem cenionych polskich muzyków, m.in. udział w: nagraniach muzyki w kompozycji Łukasza L.U.C. Rostkowskiego do malowanego filmu "Chłopi" - polskiego kandydata do Oscara - która otrzymała nagrodę Fryderyk 2024; w nagraniach muzyki w ramach nowego, nadchodzącego albumu Miuosh x Zespół "Śląsk" - "Pieśni Współczesne. Tom II" w projekcie "Czarna Polana" z Kayah i kompozytorem Atanasem Valkovem; w nagraniach płytowych i koncertach "Good L.U.C.K" artysty L.U.C; w koncertach "Wybraliśmy Wolność" oraz Urodziny Sopotu, pod dyrekcją artystyczną Andrzeja Smolika, wraz z innymi polskimi muzykami.

Płyty Laboratorium Pieśni uzyskały nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii "Album roku - Muzyka świata" - album "Rasti" (w 2020 roku) oraz "Hé oyáte" (w 2024 roku). Zespół został laureatem festiwalu FAMA 2014, gdzie otrzymał NAGRODĘ TRYTON dla Największej Osobowości Festiwalu. Zespół jest również Stypendystą Miasta Gdańsk w roku 2015 i 2018. Grupa tworzy także spektakle, w których tradycyjne pieśni opowiadają o odchodzących obrzędach, m.in. "Pory Roku" (2012), "Puste Noce - Pieśni, które już się kończą" (2014). Zespół z koncertami i warsztatami odwiedził już 20 krajów (m.in. USA, Indie, Szwajcaria, Japonia, Hiszpania, Izrael, Islandia, Dania, Holandia, Francja, Wielka Brytania). Teledysk z białoruską pieśnią "Sztoj pa moru" osiągnął ponad 15 mln wyświetleń, a na Facebooku grupę śledzi ponad 155 tysięcy fanów.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn-Turło, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska-Wiatrow.

Możecie zabrać ze sobą koce, poduszki bądź maty żeby było wygodniej!

19:00 start koncertu / 18:00 otwarcie bram

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Laboratorium Pieśni
artyści:
Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Bosowska, Iwona Bajger, Magda Jurczyszyn-Turło i inni
Laboratorium Pieśni - Song Laboratory (world/etno/spiritual/medicine/mystic folk music) to kobiecy zespół pieśniarek, powstały w 2013 roku. Grupa śpiewa i aranżuje tradycyjne pieśni polifoniczne: ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie, bośniackie, polskie, a także gruzińskie, skandynawskie, oksytańskie i wiele innych. Pieśni Świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową aranżację, przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
25.3°C
wschód słońca: 04:53
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-15 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-15 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany