Wydarzenia

Fantasía

dodano 2024-06-06 19:13:11
rozpoczęcie:
2024-06-16 18:00
miejsce:
Sala Witrażowa - Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
bilety:
Czerwcowy Wieczór Flamenco to więcej niż flamenco - zabierzemy Was w muzyczną podróż na bezdroża! Zapraszamy na wieczór pełen nieoczywistych dźwięków i głębokich tekstów, a całość proponujemy dopełnić hiszpańskim winem.

Los Duendes to spotkanie zupełnie różnych stylów muzycznych, pokazujące, że w niektórych momentach historii każdy paradygmat musi zostać zniszczony, aby rozpocząć nowy początek, także w kulturze, a zwłaszcza w muzyce. Los Duendes to propozycja silnej mieszanki gatunków muzycznych zainstalowanych w czymś, czego brakuje, nawet bardzo, w obecnej muzycznej panoramie - autentyczności i prawdzie. Flamenco, jazz, klasyka, rock, muzyka bałkańska... to tylko niektóre z różnych stylistyk, z których ten zespół pożycza elementy, aby stworzyć rodzaj muzyki, która nie pozostawi nikogo obojętnym.

Fantasía to pierwszy singiel zespołu, który ukazał się 5 lat temu, ale powstawał od 2016 roku, podczas udziału jednego z jego twórców w sztuce Stephana Strouxa "Nie bądź taki pewien, że jesteś legalny". Fantasía to piosenka, która w sposób metaforyczny mówi o tym, jak wmówiono zdecydowanej większości z nas, że stan współistnienia, empatii, miłości i sumienia to bajkowe utopie, żelki i lizaki, co w rzeczywistości są celową manipulacją, mającą na celu wywołanie podziałów, konfrontacji i konfliktów, próbującą ukryć jedyną i ostateczną prawdę, że wszystkie wymienione cechy są naturalnymi stanami człowieka, WSPÓLNYMI dla nich wszystkich i jedyną istniejącą drogą przetrwania naszego gatunku. Dlatego z okazji piątej rocznicy wydania singla zespół zdecydował się wprowadzić pewne zmiany w piosence, aby przekaz był jaśniejszy i bardziej bezpośredni, poprzez znamienite kolaboracje i zmiany w teledysku.

Koncert organizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Patroni medialni cyklu Wieczory Flamenco: Radio RAM, Radio Wrocław.
Partner koncertu: INVITE Hotel.
Organizatorzy: Fandango Polska, KA-International Art Management, Sala Witrażowa.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Wieczór Flamenco
artyści:
Madrugada Sombra
Zapraszamy na Wieczór Flamenco ze znakomitym hiszpańsko-polsko-austriackim trio. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
REKLAMA
pogoda Wrocław
26.9°C
wschód słońca: 04:53
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-15 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-15 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany