kategoria: Miasto
22 luty 2023

Wybitna dziennikarka Radia RAM Monika Jaworska patronką wrocławskiego tramwaju

fot. nadesłane
3321 - taki numer ma tramwaj, któremu MPK Wrocław nadało imię Moniki Jaworskiej. Uroczyste odsłonięcie tramwaju odbyło się w dniu urodzin prezenterki radiowej, współtwórczyni i szefowej Radia RAM — nazywanej najlepszym głosem Wrocławia.
REKLAMA
3321 – taki numer ma tramwaj, któremu MPK Wrocław nadało imię Moniki Jaworskiej. Uroczyste odsłonięcie tramwaju odbyło się w dniu urodzin prezenterki radiowej, współtwórczyni i szefowej Radia RAM — nazywanej najlepszym głosem Wrocławia. 

To dla nas bardzo ważna chwila. Chcemy w ten sposób uhonorować panią Monikę Jaworską, wybitną dziennikarkę, która przez lata prowadziła audycje we wrocławskim Radiu RAM. Wsłuchując się w głosy wrocławian, podjęliśmy decyzję, by jeden z tramwajów wrocławskiego MPK nosił jej imię. Staramy się nawiązywać do ważnych dat i w dniu jej urodzin odsłaniamy pojazd, który będzie upamiętniał jej historię – podkreślał na uroczystości p.o. prezesa MPK Wrocław, skarbnik Wrocławia Marcin Urban.

Uroczyste odsłonięcie tramwaju miało miejsce we wtorek, 21 lutego na Zajezdni Tramwajowej "Borek". Podczas wydarzenia nie zabrakło osób ważnych dla Moniki Jaworskiej, zarówno w życiu prywatnym, jak i karierze zawodowej. 

Mam nadzieję, że ta decyzja przyczyni się do krzewienia filozofii życia Moniki, jaką była przede wszystkim miłość do drugiego człowieka i że dzięki temu tramwajowi zostanie ona na stałe w mieście, które tak kochała – mówiła siostra Iwona Dąbrowska.

Podczas uroczystości głos zabrali także wieloletni współpracownicy Moniki Jaworskiej.

Do tej pory, widząc na korytarzu zdjęcia Moniki, witam się i pytam zawsze co słychać. Dla mnie ona ciągle tu jest. Spędziliśmy w jednym studiu kilkadziesiąt lat i to jest już relacja na całe życie. Monika była osobą, która żyła pełnią życia, zarażała uśmiechem i radością – wspomina szef muzyczny radia RAM Piotr Bartyś.

Niespodzianką przygotowaną z okazji uroczystości był występ mistrza Polski Slamu Poetyckiego Pawła Rogińskiego. Przygotowujący się aktualnie do występu w Paryżu artysta, z wykorzystaniem swojego talentu dał popis swoich umiejętności, wyrażając ciepłe słowa o Monice Jaworskiej.

Wydarzenie zwieńczył uroczysty przejazd tramwajem z zajezdni tramwajowej „Borek” do pętli Klecina. W drodze powrotnej tramwaj zatrzymał się na przystanku „Radio I Telewizja” przy siedzibie Radia RAM, gdzie wysiedli obecni podczas uroczystości przedstawiciele stacji.

Tramwaj imienia Moniki Jaworskiej będzie jeździł między innymi na linii nr 17, która biegnie tuż obok siedziby Radia RAM. Ma to też wartość symboliczną, bowiem właśnie tramwajem tej linii jego patronka przyjechała do Radia RAM na swój pierwszy dzień pracy.

Monika Jaworska dołączyła do grona wybitnych osobistości związanych z Wrocławiem, których imieniem nazwano najnowocześniejsze wrocławskie tramwaje. Wśród patronów znaleźli się do tej pory ks. Stanisław Orzechowski, Edyta Stein, Maria Koterbska, Wanda Rutkiewicz, Adam Wójcik oraz Andrzej Waligórski. MPK Wrocław zapowiada, że będzie kontynuowało tę tradycję.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
27.6°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:01
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2024-07-16 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-16 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 17:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-07-17 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany