Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre Bystrzyca: 81 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:10 · zachód 18:05
reklama

Motor Lublin

Ekstraklasa, sezon 2026/2027: 14. miejsce na 18, 9 pkt, bramki 12:17

Sezon: 2020/2021 2021/2022 2022/2023 2023/2024 2024/2025 2025/2026 2026/2027 ← Śląsk Wrocław pełna tabela ligi wyniki w dziale Sport

Forma - ostatnie mecze RPPWRPPPRW

Najbliższe mecze

Klub i stadion

Rok założenia
1950
Kraj
Polska
Stadion
Motor Lublin Arena
Adres
ul. Krochmalna, Lublin
Pojemność
15 500 miejsc
Nawierzchnia
naturalna trawa
Stadion: Motor Lublin Arena

Trenerzy w sezonie 2026/2027

  • Mateusz Stolarski Mateusz Stolarski07.2025 - 08.2026
  • Mariusz Misiura Mariusz Misiuraod 08.2026

Sezon 2026/2027 w liczbach

StatystykaU siebieNa wyjeździeRazem
Mecze549
Zwycięstwa101
Remisy123
Porażki325
Bramki zdobyte459
Bramki stracone7815
Średnio zdobytych na mecz0,81,31,0
Średnio straconych na mecz1,42,01,7
Czyste konta202
Mecze bez strzelonego gola202
Najwyższa wygrana u siebie
1:0
Najwyższa porażka u siebie
0:2
Najwyższa porażka na wyjeździe
3:1
Najdłuższa seria zwycięstw
1 mecz
Najdłuższa seria remisów
1 mecz
Najdłuższa seria porażek
3 mecze

Wyniki w sezonie

DataKolejkaGospodarzWynikGość
12.10.2026 10 Radomiak RadomF. Koperski 24'; S. Kingue 80' 2:3 Motor LublinM. Ndiaye 53'; K. Czubak 70' (k.); C. Simon 90+2'
19.09.2026 9 Motor Lublin 0:0 Górnik Zabrze
11.09.2026 8 Raków CzęstochowaP. Makuch 42', 77' 2:1 Motor LublinK. Lukoszek 34'
05.09.2026 7 Motor LublinK. Czubak 65', 68' 2:3 Legia WarszawaR. Augustyniak 45' (k.); J. Żewłakow 90', 90'
29.08.2026 6 Motor Lublin 0:2 Piast GliwiceJuande Rivas 78'; S. Mucha 90'
22.08.2026 5 Korona KielceM. Stępiński 19' 1:1 Motor LublinK. Czubak 30'
16.08.2026 4 Motor LublinK. Czubak 86' 1:0 GKS Katowice
08.08.2026 3 Pogoń SzczecinD. Churlinov 17'; A. Szalai 43'; K. Acosta 90' 3:1 Motor LublinM. Aïko 90'
31.07.2026 2 Motor LublinK. Czubak 82' 1:2 JagielloniaN. Prelec 33'; Sergio Lozano 85'
26.07.2026 1 Widzew ŁódźM. Fornalczyk 20'; S. Bergier 28' (k.) 2:2 Motor LublinS. Bergier 13' (sam.); M. Ndiaye 49'

Strzelcy w sezonie 2026/2027

#ZawodnikGKA
1K. Czubak71
2M. Ndiaye33
3C. Simon1
3Fábio Ronaldo1
3K. Lukoszek11
3M. Aïko11

Gole w meczach ligowych i pucharowych. Gole samobójcze rywali nie są liczone zawodnikom.

Puchar Polski

reklama

Kadra w sezonie 2026/2027

ZawodnikNrWiekGAŻKCK
Bramkarze
G. Tratnik33250000
M. Popa71250000
P. Kukulski99210000
B. Moldach170000
Obrońcy
Paskal Konrad Meyer2200020
T. Plavotić4280010
A. Akatov5180000
B. Bereszyński18330120
F. Luberecki24200010
T. Santos29270000
M. Bartoš39290030
Pomocnicy
M. Łęgowski6230010
Ivo Rodrigues7310330
C. Simon8261020
S. Koziej20180000
K. Kraska21180000
M. Zlomanczuk22210000
Y. Bourhane27270000
Alioune Tall47180000
Mariusz Brulinski180000
Napastnicy
Rony Lopes9300000
K. Czubak10257000
Fábio Ronaldo11251010
K. Lukoszek17231110
F. Haxha23230000
M. Ndiaye30223310
M. Aïko70251120
M. Posmyk77170000
Dominik Gregorski90190100
Piotr Bereza190000

Skład zgłoszony do rozgrywek (30). Gole, asysty i kartki policzone z relacji meczów ligowych i pucharowych; źródło nie podaje liczby występów w trakcie sezonu.

Tabela: Ekstraklasa, 2026/2027

#ZespółMPktBilans
1 Górnik Zabrze 10 25 19:9
2 Lech Poznań 9 22 21:8
3 Legia Warszawa 10 22 21:8
4 Pogoń Szczecin 9 18 14:6
5 GKS Katowice 10 18 22:15
6 Wisła Kraków 10 17 17:14
7 Piast Gliwice 10 16 18:16
8 Korona Kielce 10 15 12:12
9 Zagłębie Lubin 10 15 12:13
10 Jagiellonia 9 12 13:16
11 Cracovia Kraków 10 11 12:15
12 Wisła Płock 9 11 9:15
13 Widzew Łódź 10 9 14:15
14 Motor Lublin 10 9 12:17
15 Wieczysta Kraków 10 8 15:19
16 Radomiak Radom 10 8 9:23
17 Śląsk Wrocław 10 6 12:19
18 Raków Częstochowa 10 3 13:25

pełna tabela: bilans, forma, u siebie i na wyjeździe →

Źródło danych: API-Football. Sezon w trakcie, dane z 13.10.2026.