MPK Wrocław wspiera Dolnośląskie Centrum Onkologii w walce z rakiem

fot. nadesłane
Przewoźnik będzie zachęcał mieszkańców do badania się w kierunku nowotworów. To w ramach rozpoczętej właśnie współpracy z Dolnośląskim Centrum Onkologii. Rusza kampania społeczna.
REKLAMA
Od dziś po Wrocławiu kursuje autobus oklejony hasłami przypominającymi, jak należy troszczyć się o własne zdrowie. Zachęcają one do regularnych badań, unikania czynników ryzyka i regularnym odwiedzaniu lekarza. Podobne treści znajdą się na monitorach informacyjnych zainstalowanych w autobusach i tramwajach.

Jako miejski przewoźnik mamy poczucie odpowiedzialności za Wrocław i za jego mieszkańców. Mamy też możliwości, by docierać z przekazem do tysięcy osób dziennie – zwraca uwagę prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Chcemy przypominać wszystkim o tym, jak ważna jest profilaktyka, bo zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Wiem to dobrze, bo moja mama przegrała kiedyś walkę z rakiem

Walka z rakiem trwa i właśnie zyskaliśmy nowego żołnierza w tej wojnie – mówi prof. Adam Maciejczyk, Dyrektor Naczelny DCO. – Bardzo się cieszę ze współpracy z MPK, ponieważ każde wsparcie profilaktyki nowotworowej jest ważne. Zachęcamy wrocławian do zgłaszania się na badania przesiewowe, które cały czas są dostępne w DCO. Może dzięki temu, że po mieście jeździ autobus z kampanią „Onkologika” więcej chętnych zgłosi się na badania.

MPK włącza się tym samym w kampanię „Onkologika”, prowadzoną pod hasłem „Profilaktyka? To onkologiczne!”. W jej ramach działa strona internetowa onkologika.org oraz profile w mediach społecznościowych. Znajdują się tam informacje o tym, gdzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – lista wraz z mapą ośrodków.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany