Zmiany rozkładów jazdy od 31 lipca - informacja zbiorcza

fot. Autorstwa Maciek Krol from Wrocław, Poland - Tramwaj konny, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6001490
Zbiorcza informacja dotycząca zmian w rozkładach komunikacji zbiorowej od 31 lipca.
REKLAMA
Kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Hallera

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (demontaż rozjazdu tymczasowego od strony ulicy Sztabowej), od 31 lipca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 72 i 76, które zostaną zlikwidowane.

Na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki - Arkady (Capitol) zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 702, która będzie kursowała z częstotliwością co 10 minut.


BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE w okresie 31.07-1.08.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 6, 7, 17 lub 73 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 702 na całej trasie przejazdu oraz autobusami linii D i 133 dodatkowo na odcinku Hallera - Klecina - Hallera.

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich/Hallera

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i alei Hallera (wymiana torów prostych na skrzyżowaniu w ciągu ulicy Powstańców Śląskich), od 2 sierpnia 2021 roku (poniedziałek ) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 6, 7, 20, 23, 70, 73 i 74.

Linia 6

Tramwaje linii 6 będą kursowały w relacji Kowale - Grabiszynek - Kowale przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 7

Tramwaje linii 7 będą kursowały w relacji Poświętne - Grabiszyńska (Cmentarz) - Poświętne przez ulicę Świdnicką, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 20

Tramwaje linii 20 powrócą na trasę Oporów - Leśnica - Oporów, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach przez ulicę Śrubową, nową trasę autobusowo-tramwajową, pl. Orląt Lwowskich, pl. Legionów, ulicę Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, aleję Hallera i ulicę Grabiszyńską.

Linia 23

Tramwaje linii 23 powrócą na trasę Kromera - Wrocławski Park Przemysłowy - Kromera, ale będą kursowały od ulicy Legnickiej w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.

Linia 70

Tramwaje linii 70 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez ulicę Powstańców Śląskich i aleję Hallera.

Linia 73

Linia 73 zostanie zlikwidowana.

Linia 74

Tramwaje linii 74 będą kursowały w relacji Osobowice - FAT - Osobowice przez plac Legionów i ulicę Grabiszyńską.

Linia autobusowa 702

Linia 702 zostanie zlikwidowana.


BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE od 2.08.2021r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 6 lub 7 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 2 lub 17 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2 lub 17 będą mogli kontynuować podróż tramwajem linii 6 lub 7 oraz autobusami linii D na odcinku Arkady (Capitol) - Krzyki/Klecina. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Zakończenie remontu przejazdu kolejowego na ulicy Mokrzańskiej

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mokrzańskiej, od 3 sierpnia 2021 roku (wtorek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 138, 938, 948 i 958, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ulicę Krępicką i Mokrzańską.


Dodatkowa komunikacja na mecz Śląska Wrocław z Araratem Erywań na Stadionie Wrocław

W związku z planowanym meczem piłkarskim Śląsk Wrocław - Ararat Erywań na Stadionie Wrocław, który zostanie rozegrany w dniu 29 lipca 2021 roku (czwartek) o godzinie 20:00, zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:


ODWÓZ KIBICÓW Z MECZU

T2 (tramwajowa linia specjalna)        
Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza – Legnicka – Złotoryjska - Śrubowa - TAT - pl. Orląt Lwowskich - Podwale - Świdnicka - pl. Teatralny - Teatralna - Skargi - Kołłątaja - Dworzec Główny

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 6 minut przez około 30 minut po zakończeniu meczu tj. od około godziny 21:50.

S2
(autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała co około 8 minut przez około 40 minut po zakończeniu meczu na Stadionie tj. od około godziny 21:45.

Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również liniami specjalnymi T2 i S2 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.


Dodatkowa komunikacja na żużlowe Grand Prix na Stadionie Olimpijskim

W związku z planowanym meczem żużlowym na Stadionie Olimpijskim, który odbędzie się w dniu 30 i 31 lipca 2021 roku (piątek i sobota), zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 w następujący sposób:

ODWÓZ Z MECZU

Stadion Olimpijski – Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska

Linia zrealizuje 10 kursów ze Stadionu Olimpijskiego po zakończonym meczu żużlowym tj. od około godziny 21:35.

Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T3 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany