Zmiany w rozkładach jazdy od 26 czerwca

Jakub Janas /CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/
Informacja dotycząca zmian w rozkładach komunikacji zbiorowej, które zaczną obowiązywać od 26 czerwca (sobota).
REKLAMA
Zmiana nazwy przystanku przy ulicy Trzmielowickiej

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanków "Trzmielowicka (stacja kolejowa)", które zlokalizowane są przy ulicy Trzmielowickiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Serowarską na"Serowarska".

Zmiana trasy linii autobusowej 116

Na wniosek Rady Osiedla Karłowice-Różanka, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany stałej trasy przejazdu linii autobusowej 116.

Autobusy ww. linii będą kursowały w obu kierunkach przez aleję Boya-Żeleńskiego i Kasprowicza z pominięciem ulicy Berenta.

Poprawa obsługi komunikacją autobusową Osiedla Nowe Żerniki

Celem poprawy obsługi komunikacyjnej Osiedla Nowe Żerniki, z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiona nowa okresowa linia autobusowa 722 na trasie:

Aleja Architektów (przystanek zlokalizowany przy ulicy Kosmonautów) - Kosmonautów - Aleja Architektów - Brzozy - Maya - Konińska - Grabowa - Kosmonautów - Aleja Architektów (przystanek zlokalizowany przy ulicy Kosmonautów)

Autobusy nowej linii będą zatrzymywały się na przystankach:
 • Aleja Architektów" przy ulicy Kosmonautów na wysokości przystanków tramwajowych;
 • Aleja Architektów" przy alei Architektów za skrzyżowaniem z ulicą Kosmonautów;
 • Barskich" przy alei Architektów przed skrzyżowaniem z ulicą Brzozy;
 • Brzozy" przy ulicy Tadeusza Brzozy na wysokości skweru Scharouna;
 • Konińska" przy ulicy Konińskiej za skrzyżowaniem z ulicą Białodrzewną;
 • Grabowa" na tymczasowej pętli przy przystankach tramwajowych;
 • Aleja Architektów" przy ulicy Kosmonautów na wysokości przystanków tramwajowych;

Autobusy linii 722 będą kursowały z częstotliwością:

· dni robocze
 • w godzinach 4:20-5:00 co 30 minut;
 • w godzinach 5:00-6:00 co 15 minut;
 • w godzinach 6:00-9:00 co 12 minut;
 • w godzinach 9:00-13:00 co 15 minut;
 • w godzinach 13:00-17:00 co 12 minut;
 • w godzinach 17:00-22:00 co 15 minut;
 • w godzinach 22:00-23:00 co 30 minut.

· sobota
 • w godzinach 5:00-6:00 co 30 minut;
 • w godzinach 6:00-21:00 co 15 minut;
 • w godzinach 21:00-23:00 co 30 minut.

· niedziela
 • w godzinach 6:00-7:00 co 30 minut;
 • w godzinach 7:00-20:00 co 15 minut;
 • w godzinach 20:00-22:00 co 30 minut.

Poprawa obsługi komunikacyjnej Osiedla Maślice i Stabłowice

Celem usprawnienia obsługi komunikacyjnej Osiedla Maślice i Stabłowice, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie wprowadzona stała zmiana trasy autobusów linii 123.

Autobusy ww. linii od skrzyżowania ulicy Królewieckiej zostaną przedłużone przez ulicę Pilczycką i Hutniczą (powrót ulicą Górniczą) do przystanku "Metalowców", który zlokalizowany jest przy ulicy Lotniczej pomiędzy ulicą Hutniczą i Gróniczą.

Dzięki wprowadzonej zmianie, pasażerowie autobusów linii 123 będą mogli bez przesiadki dojechać do komunikacji tramwajowej kursującej wzdłuż ulicy Lotniczej (tramwaje linii 3, 10, 20 i 33) oraz do autobusów linii 136 kursujących w kierunku ulicy Balonowej, Klecińskiej i FAT-u.

Zmiana statusów przystanków

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostaną wprowadzone zmiany statusów następujących przystanków:

a) "Klecina", który zlokalizowany jest przy ulicy Wałbrzyskiej na wysokości pętli tramwajowej na przystanek "stały" dla autobusów linii 107 i 133.
   Dla autobusów linii D oraz kursów nocnych linii 245 przystanek nadal będzie posiadał status przystanku "na życzenie".
b) "Graniczna", który zlokalizowany jest  przy ulicy Granicznej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Urbanowicza na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
c) "Osobowicka (Cmentarz II)", który zlokalizowany jest przy ulicy Osobowickiej na wysokości II bramy Cmentarza Komunalnego na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
d) "Orla", który zlokalizowany jest  przy ulicy Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania z ulicą Orlą i Kutnowską na przystanek o statusie "na życzenie" dla autobusów linii D.
e) "Metalowców", który zlokalizowany jest przy ulicy Metalowców w pobliżu skrzyżowania z ulicą Lotniczą na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
f) "Skierniewicka", który zlokalizowany jest przy ulicy Sudeckiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Skierniewicką na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
g) "Husarska", który zlokalizowany jest przy ulicy Zwycięskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Husarską na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
h) "Dobroszycka", który zlokalizowany jest przy ulicy Bierutowskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Dobroszycką na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
i) "Przyjaźni", który zlokalizowany jest przy alei Karkonoskiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Przyjaźni na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
j) "Bierdzany", który zlokalizowany jest przy ulicy Międzyrzeckiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Nizinną na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
k) "Opatowicka nr 127", który zlokalizowany jest przy ulicy Opatowickiej na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
l) "Zalewowa", który zlokalizowany jest  przy ulicy Opatowickiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Zalewową na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.
m) "Nowy Dom", który zlokalizowany jest przy ulicy Opatowickiej na przystanek o statusie "na życzenie" dla wszystkich linii autobusowych.

Remont torowiska na placu Strzegomskim

W związku z planowanym remontem torowiska na placu Strzegomskim i oddaniem do ruchu kolejnego odcinka nowej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór (odcinek od ulicy Nabycińskiej do ulicy Śrubowej), od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 3, 10, 20, 23, 31, 32 i 33 oraz linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149 i 609.

Tramwaje linii 3, 10 i 33 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Tramwaje linii 23 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej.

Tramwaje linii 20 od ulicy Podwale zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej, a tramwaje linii 31 i 32 od placu Orląt Lwowskich pojadą w obu kierunkach przez nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość nowej trasy autobusowo-tramwajowej oraz przystanków przy ulicy Podwale (pl. Orląt Lwowskich i Renoma), autobusy linii 106, 148 i 149 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Robotniczej przez ulicę Śrubową, plac Strzegomski, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Kazimierza Wielkiego i plac Dominikański.

Kursy linii 107, 109 i 609 realizowane z placu Solidarności w kierunku Nowego Dworu pojadą przez ulicę Legnicką, plac Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w kierunku obecną trasą przejazdu.

Natomiast kursy linii nocnych 206 i 249 zostaną przekierowane na nową trasę autobusowo-tramwajową i będą zatrzymywały się w obu kierunkach na nowych przystankach tramwajowo-autobusowych zlokalizowanych:
 • przy Dworcu Świebodzkim;
 • w pobliżu wiaduktu przy ulicy Smoleckiej;
 • przy skrzyżowaniu ulicy Robotniczej i Śrubowej.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
 • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 2 miesięcy.

Wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Krupniczej

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Krupniczej, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 4.

"Czwórka" w obu kierunkach zostanie skierowana objazdem od placu Legionów przez ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego i plac Wróblewskiego.

Z powodu remontu torowiska na placu Strzegomskim, tramwaje linii 3, 10, 23 i 33 również będą kursowały objazdem z pominięciem ulicy Kazimierza Wielkiego.

Podczas prowadzonego remontu, utrzymany zostanie przejazd tramwajów od strony ulicy Nowy Świat w ulicę Krupniczą dlatego tramwaje linii 6, 7, 15 i 74 będą kursowały bez zmian.

Prace potrwają około 2 miesięcy.

Zmiana nazwy przystanku "Poczta Polska"

Z dniem 26 czerwca 2021 roku (sobota) zostanie zmieniona nazwa przystanku "Poczta Polska", który zlokalizowany są przy ulicy Awicenny w pobliżu Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej na "Awicenny (Poczta Polska)".

Przebudowa systemów zabezpieczenia przed powodzią - zamknięcie drogi w Kiełczowie

W związku z planowanym przeprowadzaniem prac związanych z przebudową systemów zabezpieczenia przed powodzią na terenie Gminy Długołęka i zamknięciem fragmentu ulicy Rzecznej  w podwrocławskiej miejscowości Kiełczów, od 26 czerwca 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 93 i 941.

Autobusy linii 931 zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem od Kiełczowa przez Wilczyce i Kąty Wilczyckie z pominięciem przystanków "Kiełczów-Rzeczna" i "Kiełczów-Sielska Zagroda".

Kursy autobusów linii 941 zostaną skrócone do pętli w Kiełczowie i będą realizowane wyłącznie w obu kierunkach na trasie Szczodre - Długołęka - Piecowice - Kiełczów.
Zawieszone będą kursy pomiędzy Stadionem Olimpijskim we Wrocławiu a Kiełczowem.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 12:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 20:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany