17 listopad 2020

Budynek Cafe Berg przy Podwalu z najemcą. Miasto podpisało już umowę.

fot. nadeslane
Zarząd Zasobu Komunalnego podpisał umowę najmu na zabytkowy pawilon przy skrzyżowaniu ulic Podwale i Piotra Skargi we Wrocławiu. Budynek wydzierżawiła od miasta firma, która prowadzi ogólnopolską sieć pączkarni. Teraz zgodnie z umową w domku nad fosą powstanie kawiarnia.
REKLAMA
Najemcę lokalu wybrano w drugim przetargu, do którego na początku października zgłosiły się cztery firmy. Po analizie złożonych ofert, komisja przetargowa ZZK zdecydowała, że najlepszą propozycję przedstawiła firma Nasza Pączkarnia sp z o.o. sp.k. Pod uwagę brana była nie tylko wysokość proponowanego czynszu, ale również wiarygodność ekonomiczna najemcy i doświadczenie w prowadzeniu działalności gastronomicznej.  

Kolejny krok to przygotowanie lokalu do otwarcia. Przedstawiciel firmy już zadeklarował, że planuje tak zaaranżować wnętrze, aby nadać Cafe Berg odpowiedni klimat i smak z okresu przedwojennego.

– zdradza Tomasz Jankowski rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. 

Przyszły dzierżawca za najem wyremontowanego zabytkowego lokalu o powierzchni blisko 90 m2 będzie płacił Gminie Wrocław, co miesiąc blisko 4 tysiące złotych.

Cieszymy się, że w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorców, udało się znaleźć nowego najemcę dla zabytkowego pawilonu. To unikatowy obiekt, który niedawno został wyremontowany. Zgodnie z umową powstanie tam kawiarnia. O dokładnym terminie jej otwarcia zdecyduje najemca – podkreśla Anita Białowąs dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

W niewielkim kiosku nad fosą, tuż obok Wzgórza Partyzantów, przed wojną była pijalnia mleka. Budynek wymyślił ponad 100 lat temu Max Berg, projektant m.in. Hali Stulecia. W ostatnich latach w zabytkowym budynku był m.in. punkt wyrabiania pieczątek i dorabiania kluczy. Wiosną 2019 roku Gmina Wrocław przeprowadziła prace remontowe tego zabytkowego obiektu, które potrwały rok. W budynku wymieniono m.in. instalacje, zwiększono też jego przestrzeń użytkową.
Gmina za prace remontowe w budynku Cafe Berg zapłaciła blisko 1,5 miliona złotych.

Zarząd Zasobu Komunlanego we Wrocławiu  to należąca do Gminy Wrocław jednostka budżetowa, która w jej imieniu zarządza nieruchomościami. W swoim zasobie posiada ponad 21 tysięcy lokali mieszkalnych, blisko tysiąc kamienic i 1, 5 tysiąca lokali użytkowych na terenie Wrocławia.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
63266
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-02-07 20:00
miejsce
A2 Centrum Koncertowe, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-11 20:00
miejsce
Zaklęte Rewiry, Wrocław, Krakowska...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-16 19:00
miejsce
Hala Orbita, Wrocław, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2021-03-06 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany