8 wrzesień 2021

Oblał farbą 3 pary drzwi, bo nie mógł pogodzić się z rozstaniem

Uszkodzenie mienia było przedmiotem jednej z interwencji policjantów w podwrocławskich Pietrzykowicach. Na miejscu okazało się, że to były chłopak rozgoryczony rozstaniem z partnerką postanowił dopuścić się przestępstwa. 36-latek mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, oblał białą farbą drzwi do trzech mieszkań w budynku wielorodzinnym, w którym mieszkała. Jakby tego było mało, mężczyzna został zatrzymany przez wrocławskich policjantów podczas próby ataku na swoją byłą partnerkę i towarzyszącego jej mężczyznę.
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego pełniąc służbę w gminie Kąty Wrocławskie, otrzymali informacje o zniszczeniu mienia w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Pietrzykowice. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce celem zatrzymanie sprawcy tego przestępczego działania.

Policjanci na miejscu ujawnili drzwi do trzech mieszkań, które zostały oblane białą farbą. Funkcjonariusze wysłuchali zgłaszającej, która wyznała, że za tym działaniem stoi jej były partner. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna nie radzi sobie z rozstaniem i dlatego też posunął się do takiego czynu. Policjanci przystąpili do sprawdzenia najbliższej okolicy za sprawcą wspomnianego zniszczenia mienia.

Po chwili zauważyli 36-latka, który chciał się dopuścić jeszcze jednego czynu karalnego, próbując zaatakować byłą partnerkę i towarzyszącego jej mężczyznę. Na szczęście będący na miejscu policjanci w porę pokrzyżowali plany wzburzonego wrocławianina, a na jego rękach znalazły się kajdanki. Ciężko tłumaczyć takie zachowanie, ale być może przyczynił się do tego wcześniej wypity alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile tej substancji w jego organizmie.

36-latek wraz z policjantami opuścił Pietrzykowice, kierując się do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie spędził dalszą część dnia. Za tego typu naruszenie obowiązujący przepisów grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Paweł Noga
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-11-20 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-23 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-26 20:15
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-27 19:00
miejsce
Hala Stulecia, Wrocław, ul....
wstęp biletowany