13 lipiec 2021

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

zdjęcie: Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny / fot. Autorstwa Stiopa - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81660576
fot. Autorstwa Stiopa - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81660576
Jaworscy policjanci prowadzili poszukiwania za starszym mężczyzną, który przebywając na działce budowlanej swojego syna w pewnym momencie ją opuścił. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem zaginiony miał problemy z pamięcią, poruszaniem się i wymagał stałej opieki. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy, senior został szybko odnaleziony i przekazany pod opiekę służbom medycznym.
REKLAMA

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, biorący udział w poszukiwaniach zaginionego seniora, bardzo szybko odnaleźli 66-latka. Mężczyzna, który przebywał na działce budowlanej syna, w pewnym momencie nie mówiąc nikomu oddalił się w nieznanym kierunku. Dzięki intensywnym działaniom przeprowadzonym na terenie miejscowości Jakuszowa, jaworscy policjanci sprawdzili pobliski teren i rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Po kilku godzinach zauważyli leżącego w polu rzepaku poszukiwanego przez nich mieszkańca powiatu jaworskiego.


Mężczyzna z uwagi na problemy z pamięcią był zdezorientowany i zagubiony. Nie wiedział, gdzie się znajduje, a na polu położył się ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. Stróże prawa natychmiast powiadomili służby medyczne, które udzieliły 66-latkowi niezbędnej pomocy, a następnie przekazały go rodzinie. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
7.2°C
wschód słońca: 06:50
zachód słońca: 18:33
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-09-30 18:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Ośrodek Działań Twórczych...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-30 20:00
miejsce
dACH Dominikańska, Wrocław, plac...
wstęp biletowany