29 listopad 2022

Sprzęt komputerowy dla ukraińskich uczniów trafił do wrocławskich szkół

fot. nadesłane
1 900 tabletów oraz 300 laptopów otrzymały wrocławskie placówki oświatowe w ramach współpracy miasta z UNICEF-em. Z przekazanego sprzętu korzystają już ukraińscy uczniowie z oddziałów przygotowawczych, ale nie tylko.
REKLAMA
Komputery i laptopy z oprogramowaniem trafiły do blisko 40 placówek oświatowych we Wrocławiu. Jest to 1 900 tabletów oraz 10 przenośnych pracowni komputerowych po 30 laptopów każda, z których już korzystają (lub w najbliższym czasie zaczną korzystać) w czasie lekcji uczniowie z Ukrainy. 

To kolejny przykład współpracy Wrocławia z UNICEF-em, który wspomaga rozwój i edukację dzieci z Ukrainy. Jest to dla nas ogromne wsparcie, biorąc pod uwagę, że we wrocławskich szkołach i przedszkolach kształci się obecnie ok. 11 tys. ukraińskich uczniów. W tym, w 76 oddziałach przygotowawczych ponad 1,4 tys. – mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM Wrocławia.

175 tabletów otrzymało m.in. Liceum Ogólnokształcące nr XV, w którym funkcjonuje 7 oddziałów przygotowawczych (łącznie 175 uczniów). 

Na tabletach uczniowie korzystają m.in. ze słowników oraz robią na nich notatki, które przesyłają sobie później na Teamsa. Służą one im też do czytania lektur w języku ukraińskim i polskim – podkreśla Bogumiła Mandat, dyrektor XV Liceum Ogólnokształcącego. – Co ważne, dzięki temu sprzętowi nauczyciele mogą bardziej indywidualizować pracę z uczniami, co znacznie usprawnia prowadzenie zajęć – dodaje. 

W oddziałach przygotowawczych XV Liceum Ogólnokształcącego każdy uczeń ma już swój tablet.

Cały czas korzystamy z nowych tabletów. To nam bardzo ułatwia naukę. Są jak nasze drugie zeszyty czy książki – opowiada Anastazja, uczennica XV Liceum Ogólnokształcącym.

Wrocław, w ramach współpracy z UNICEF-em, otrzymał ponad 24,5 mln złotych dotacji. Pieniądze te przeznaczane są na działania i projekty pomocowe związane z uchodźcami z Ukrainy przebywającymi w naszym mieście. Większość z nich już zrealizowano lub są w trakcie realizacji. Przykłady to m.in. Centra Nauki Zdalnej, baza ukraińskich nauczycieli czy zatrudnianie w szkołach asystentów międzykulturowych. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
-1.8°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:54
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-02-08 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 18:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-09 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany