27 maj 2021

Prezes urzędu leków: przeciwskazania do szczepienia II dawką Astry Zeneki osób, u których wystąpiła zakrzepica po I dawce

Komisja Europejska wprowadziła przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu produktem Vaxzevria, wyprodukowanym przez AstręZenekę – poinformował w czwartek na stronie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jego prezes Grzegorz Cessak.
REKLAMA

Prezes przypomniał, że Komisja Europejska 26 maja opublikowała zmianę dotyczącą dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID-19, Vaxzevria firmy Astra Zeneca AB wraz z charakterystyką produktu leczniczego, oznakowaniem opakowań i ulotką dla pacjenta.

"Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych" – wyjaśnił Cessak.

Charakterystyka produktu leczniczego wraz z ulotką dla pacjenta dostępna jest na stronie: http://www.urpl.gov.pl/pl/urz%C4%85d/szczepionki-covid-19.

Vaxzevria to szczepionka dopuszczona na unijny rynek w styczniu tego roku. To preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo. Szczepienia tym preparatem, zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia, od 17 maja wykonuje się przy zachowaniu odstępu między dwiema dawkami, wynoszącego co najmniej 35 dni, 5 tygodni. Nie dłużej jednak niż 84 dni.(PAP)

tor/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-08-25 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-27 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-08-29 18:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-05 15:00
miejsce
STATEK RUSAŁKA, Wrocław, PRZYSTAŃ...
wstęp biletowany