Turystyka artykuł sponsorowany
22 grudzień 2022

Najciekawsze budynki we Wrocławiu okiem pasjonata architektury

zdjęcie: Najciekawsze budynki we Wrocławiu okiem pasjonata architektury / pixabay/1663406
Zabytkowe hotele we Wrocławiu to nie tylko miejsca, w których można się zatrzymać na noc. To także budynki, które warto zobaczyć i odwiedzić ich wnętrza choćby po to, by poczuć atmosferę dawnych czasów. Ich architektura przyciąga wielu turystów. Wrocław obfituje też w wiele nowoczesnych budynków.

Wrocław – trochę historii

Wrocław jest siódmym pod względem liczby mieszkańców miastem w Polsce. Jest on stolicą województwa dolnośląskiego. Po raz pierwszy miasto zostało wymienione w dokumentach z 1021 roku jako Vratislavia. Według danych Urzędu statystycznego we Wrocławiu stolicę Dolnego Śląska zamieszkują 643 000 osób.

Nazwa „Wrocław” pochodzi od germańskiego słowa oznaczającego atrakcyjność lub inne słowo o podobnym znaczeniu. Od 1939 roku podczas II wojny światowej przez prawie siedem lat Wrocław był okupowany przez hitlerowskie Niemcy. Po wojnie Wrocław ponownie znalazł się w granicach Polski. Dziś Wrocław ma opinie jednego z piękniejszych miast naszego kraju. Z tego powodu jest chętnie odwiedzany przez turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Wrocław to raj dla pasjonatów architektury. Dom na wodzie, sedesowce, dom handlowy Renoma, nowoczesne osiedle WUWA, Sky Tower, stadion czy Solpol to architektoniczne perełki. Warto wspomnieć też o hotelach. Poniżej propozycje zabytkowych hoteli z eleganckimi wnętrzami:

Hotel Piast,

Hotel Europejski,

Hotel Lothus,

Hotel Polonia.

Czy dla architekta jest coś bardziej zachwycającego niż zabytkowy hotel? Wrocławia trudno nie zaliczyć do miast, które powinien odwiedzić każdy pasjonat architektury. Hotele te mają wiele do zaoferowania każdemu turyście, który przybywa do Wrocławia. W budynkach można spotkać się z przedstawicielami wielu kultur, a także dowiedzieć się ciekawych rzeczy o mieście. Wrocław jest miastem, które tętni życiem i oferuje turystom mnóstwo atrakcji.

Decydując się na nocleg we Wrocławiu, warto wybrać hotel położony w samym sercu miasta, tuż obok rynku głównego. Jest to najchętniej wybierana przez turystów baza noclegowa. Dużą popularnością cieszą się zabytkowe Hotele. Wrocław jest uwielbiany przez studentów, biznesmenów, rodziny z dziećmi i zagranicznych gości.

Wrocław jest znany z tego, że to świetne miejsce do odwiedzenia. To także siedziba prestiżowej Politechniki Wrocławskiej. Do atrakcji miasta należy zabytkowe stare miasto z gotyckimi budynkami i unikatową architekturą. Jednym z najbardziej znanych tamtejszych zabytków jest Teatr Narodowy zaprojektowany przez niemieckiego architekta Friedricha von Grotellmanna.

Na czas swojego pobytu w mieście celujesz w zabytkowy hotel? Wrocław ma ich mnóstwo! Hotele z historią we Wrocławiu mają też niepowtarzalny klimat. W ich architekturze można zauważyć charakterystyczne motyw z przełomu XIX i XX wieku, a w ich wnętrzach styl minionych stuleci łączy się z nowoczesnością. Hotele: Europejski, Polonia i Piast to ponadto obiekty położone przy tej samej ulicy. Z kolei Hotel Lothus jest usytuowany centralnej części wrocławskiej starówki – bezpośrednio przy Placu Dominikańskim i zaledwie kilka kroków od celu wycieczek większości turystów, czyli rynku. Dlatego jeśli szukasz noclegu o wysokim standardzie i w świetnie zlokalizowanym obiekcie, wybierz zabytkowy hotel we Wrocławiu.

Choć życie we Wrocławiu nie należy do najtańszych, a ceny w ostatnich latach są zbliżone do tych w stolicy, nie należy się tym zanadto przejmować, ponieważ w mieście jest mnóstwo atrakcji, za które nie trzeba płacić. W darmowej ofercie znaleźć można liczne muzea, festiwale, jarmarki czy kina w plenerze.

Zwiedzanie Wrocławia i jego architektonicznych dzieł z zewnątrz, rozkoszowanie się widokiem kolorowych kamienic na rynku czy spacer po licznych parkach nic nie kosztuje, a może stanowić rozrywkę samą w sobie. Zabytkowe hotele Wrocławia są cenione przez pasjonatów architektury i zdecydowanie są warte odwiedzenia przez każdego, kto przyjeżdża do Wrocławia. Warto odwiedzić te miejsca, by zobaczyć, jak łączy się w nich tradycja i nowoczesność.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.7°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany