28 wrzesień 2017

W szpitalu przy Kamieńskiego powstanie Ośrodek Terapii Nowotworów

fot. UM Wrocławia / Wizualizacja nowego Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów w szpitalu przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu, źródło: UMWD
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego 73a do końca 2018 r. powstanie Ośrodek Diagnostyki i Terapii Nowotworów. Koszt budowy wyniesie 35 mln zł, z czego 29 mln zostanie pokryte z unijnej dotacji.
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Samorząd województwa od lat stawia na rozwój infrastruktury zdrowotnej w regionie. W ostatnich latach na Dolnym Śląsku powstały m.in.: Breast Unit - Centrum Chorób Piersi we Wrocławiu, Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka we Wrocławiu czy filie Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Legnicy i Jeleniej Górze.

− W sumie w naszych szpitalach rocznie leczonych jest około 80 tysięcy pacjentów chorych na nowotwór. To bardzo ważne, żeby w tym trudnym czasie zmagania się z chorobą mieli najlepsze warunki do leczenia. Dlatego podpisujemy umowę na kolejną nową inwestycję onkologiczną, tym razem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu – powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Ok. 10 tys. pacjentów w 2019 r.

Budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów to pierwszy etap rozbudowy szpitala, która w efekcie zapewni kompleksowość udzielanych świadczeń onkologicznych, poprawę jakości leczenia, a także skróci czas oczekiwania pacjentów na diagnostykę i terapię. Inwestycja polega na rozbudowaniu głównego zespołu budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, zakup sprzętu medycznego, wyposażenia oraz sprzętu informatycznego. Nowy budynek będzie posiadał 5 kondygnacji.

− W ośrodku będą znajdowały się pomieszczenia chemioterapii dziennej i poradnie ambulatoryjne, stacjonarny oddział chirurgii onkologicznej, stacjonarny oddział chemioterapii onkologicznej, oddział ginekologii onkologicznej oraz pracownia cytostatyków i pomieszczenie konsylium – wylicza prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Inwestycja będzie gotowa pod koniec 2018 roku. Szacuje się, że nowy ośrodek przyjmie w 2019 r. ok. 10 tys. pacjentów. Całkowita koszt realizacji inwestycji to ponad 35 mln zł, z czego 29 mln pochodzi z unijnej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020.

Nowy szpital onkologiczny przy ul. Kosmonautów

Budowa Ośrodka Diagnostyki i Terapii Nowotworów to kolejna z inwestycji służących poprawie poziomu leczenia nowotworów na Dolnym Śląsku. W sierpniu 2017 r. informowaliśmy, że Dolnośląskie Centrum Onkologii zostało dofinansowane kwotą 60 mln zł na realizację trzech projektów pozwalających na kompleksową opiekę onkologiczną mieszkańców województwa. Oprócz wybudowania i wyposażenia nowoczesnego Ośrodka Leczenia Raka Piersi, w planach jest także m.in. budowa nowego szpitala onkologicznego przy ul. Kosmonautów, w okolicy niedawno oddanego Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego na Stabłowicach.

Docelowo do nowego szpitala onkologicznego przeniesione zostaną zarówno Dolnośląskie Centrum Onkologii oraz Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc. Obiekt będzie więc łączył w sobie dwie placówki. Koszt inwestycji wyniesie 440 mln zł. Budowa nowego szpitala onkologicznego ma potrwać około ośmiu lat.

 
Źródło: UM Wrocławia / Bartosz Moch
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
2972
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2020-09-10 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-11 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-12 17:00
miejsce
Teatr Polski, Wrocław, ul. G....
wstęp biletowany
kiedy
2020-09-13 20:00
miejsce
Sala Audytoryjna WCK, Wrocław, ul....
wstęp biletowany