Zmiana rozkładów jazdy - od 13 listopada

Zbiorcza informacja dotycząca zmian w rozkładach jazdy komunikacji zbiorowej, które zaczną obowiązywać od 13 listopada (sobota)
REKLAMA
Dodatkowy przystanek i zmiana statusu przystanków w trasie linii K

Z dniem 13 listopada 2021 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii K o nazwie "Mochnackiego" który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Kamieńskiego i Mochnackiego.

Przystanek będzie posiadał status przystanku "na życzenie".

Dodatkowo z dniem 13 listopada 2021 roku (sobota) zostanie wprowadzona w trasie przejazdu autobusów linii K zmiana statusu przystanku autobusowego "Bezpieczna" który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Obornickiej i Bezpiecznej z przystanku "na życzenie" na przystanek stały.

Wymiana rozjazdów na placu Dominikańskim

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Dominikańskim od strony placu Społecznego, od 13 listopada 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33.

"Dwójka" w  w obu kierunkach będzie kursowała od Dworca Głównego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego, most Grunwaldzki do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 3 zostaną skrócone do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

"Czwórka" oraz tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 5 zostaną skierowane od Dworca Głównego przez ulicę Kołłątaja do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

Tramwaje linii 33  zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do mostu Grunwaldzkiego,

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
  • autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
  • tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 3-4 tygodni.

Zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej 345

Na wniosek uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 2 im. Piastów Śląskich przy ulicy Parkowej. celem usprawnienia dojazdów do placówki oświatowej, z dniem 15 listopada 2021 roku (poniedziałek) zostanie wprowadzona zmiana rozkładu jazdy autobusu linii 345 uwzględniająca przyspieszenie odjazdów trzech pierwszych kursów w godzinach 7:00-8:30.

Z pętli przy Stadionie Olimpijskim autobus będzie odjeżdżał o godzinie 7:00, 7:30, 8:00 i kolejne kursy bez zmian zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Z przystanku "Bartoszowice" przy ulicy Bacciarellego autobus będzie odjeżdżał o godzinie 7:10, 7:40, 8:10 i kolejne kursy bez zmian zgodnie z obecnie obowiązującym rozkładem jazdy.

Przedłużenie trasy przejazdu linii autobusowej 701

Z kolei od 11 listopada wprowadzona została zmiana trasy autobusów linii 701, która została przedłużona do przystanku "Hala Stulecia".
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2022-01-27 20:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-05 16:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany