23 styczeń 2023

Jazz w Synagodze

zdjęcie: Jazz w Synagodze / kupbilecik24.pl / Jazz w Synagodze
kupbilecik24.pl / Jazz w Synagodze
Zapraszamy 2 marca 2023 roku do Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław, Pawła Włodkowica 7.
REKLAMA
data: 2023-03-02 19:00
miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław, Pawła Włodkowica 7
bilety: KUP BILET
 
Koncert w cyklu Muzyka Świata z Żydowską Duszą
 
02.03.2023
Godz. 19:00
 
Synagoga Pod Białym Bocianem ul P. Włodkowica 5a
Jazz w Synagodze
RICHIE GOODS & CHIEN CHIEN - "CONNECTED"
Richie Goods - Bass
Chien Chien Lu- Wibrafon
Miki Hayama - Piano
Quintin Zota - Gitara
Allan Mednard - Perkusja

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne w cyklu Muzyka Świata z Żydowską Duszą, które odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

W czwartek 02.03.2023 roku o godz. 19:00 w przepięknych wnętrzach wrocławskiej Synagogi pod Białym Bocianem wystąpi jeden z najwybitniejszych współczesnych muzyków jazzowych, nowojorski basista Richie Goods znany ze współpracy studyjnej i koncertowej m.in z Whitney Houston, Stingiem, The Headhunters,, The Manhattan Transfer, Christiną Aguilerą, Alicią Keys, Chrisem Bottim. Richie zaprezentuje autorski projekt CONNECTED, który współtworzy z tajwańską wibrafonistką Chien- Chien, okrzyknięta przez prestiżowy magazyn Downbeat "wschodzącą gwiazdą wibrafonu"

"CONNECTED" powstało w 2020 roku. Podczas pandemii COVID-19 Richie Goods i Chien Chien często rozmawiali na temat ruchu "Black Lives Matter" i nieuzasadnionych przestępstw wobec Azjatów. Postanowili zrobić projekt, który zjednoczy ludzi i przywoła obrazy miłości i pokoju. Jak to często bywa, muzyka była katalizatorem, który wypełnił tę lukę i zaowocował rzadką współpracą; partnerstwo, którego owocem był albumy "The Path" wydany we wrześniu 2020, "We Three Kings" w listopadzie 2020 i "Rain" w grudniu 2021. Postanowili umocnić swoją muzyczną relację, tworząc "CONNECTED", ich zespół z Mikim Hayamą na klawiszach, Quintinem Zotą na gitarze, Allanem Mednard na perkusji i oczywiście Richiem Goods na basie i Chien Chien na wibrafonie. Richie i Chien Chien połączyli siły tworząc ekscytujące, nowe, pełne energii brzmienia i przyciągając nową publiczność na całym świecie. Ich nowa płyta "Richie Goods & Chien Chien - CONNECTED", ma się ukazać w styczniu 2023 r.

RICHIE GOODS - nowojorski basista Richie Goods, jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych basistów w branży i najmłodsza osoba, jaką kiedykolwiek wprowadzono do Pittsburgha Jazz Hall of Fame zyskał rozgłos podczas tras koncertowych i nagrań ze zmarłym Mulgrew Millerem i przypisuje mu znaczną część jego sukcesu. Richie wyrobił sobie markę, nagrywając i koncertując z różnymi artystami jazzowymi i popularnymi, takimi jak Sting, The Headhunters, Louis Hayes Lenny White, Milt Jackson, Whitney Houston, Lisa Fischer, The Manhattan Transfer i Christina Aguilera, Alicia Keys oraz Common i Chris Botti. Koncertuje w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej, w tym na festiwalach jazzowych w Monterrey, Montrealu, Mendocino, Atlancie, Detroit, San Jose, Rochester i Jakarta Java Jazz Festival, a także na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Punta del Este. Richie, rodowity Pittsburgher, studiował u takich mistrzów, jak Ron Carter i Ray Brown. Zdobył uznanie krytyków za swoje liczne nagrania, w tym jego album "My Left Hand Man" z 2019 roku nagrany z THE GOODS PROJECT, autorski hołd dla swojego mentora Mulgrewa Millera, który spędził 36 tygodni na listach przebojów JazzWeek w 2020 roku.

CHIEN - Chien Chien (Lu) to wibrafonistka, perkusistka i kompozytorka, której tajwańskie wychowanie, klasyczna edukacja muzyczna i pasja do rytmów R&B łączą się, dając jej świeże i charakterystyczne podejście do współczesnego jazzu. Autentyczność i mistrzostwo jazzowe Chien Chien można usłyszeć na debiutanckim solowym albumie z 2020 r. "The Path", który spędził 20 tygodni na liście Jazz Week Charts Top 20, zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę jazzową na Golden Indie Music Awards (GIMA) i trzy nagrody Golden Melody Award, cztery nominacje do GIMA, co doprowadziło do tego, że została nazwana "wschodzącą gwiazdą wibrafonu" w 69. dorocznym plebiscycie krytyków magazynu Downbeat. Jej zespół grał także na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Clifford Brown i DC Jazz Festivals. Zagrała również wiele koncertów w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Chien Chien uzyskała tytuł magistra muzyki klasycznej i jazzu. W 2017 roku poznała trębacza jazzowego Jeremy"ego Pelta i została zaproszona do jego cenionego kwintetu, gdzie poznała i rozpoczęła współpracę z Richiem Goods.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Richie Goods & Chien Chien
artyści:
Richie Goods
Richie Goods - nowojorski basista Richie Goods, jeden z najbardziej wszechstronnych i utalentowanych basistów w branży i najmłodsza osoba, jaką kiedykolwiek wprowadzono do Pittsburgha Jazz Hall of Fame zyskał rozgłos podczas tras koncertowych i nagrań ze zmarłym Mulgrew Millerem i przypisuje mu znaczną część jego sukcesu. Richie wyrobił sobie markę, nagrywając i koncertując z różnymi artystami jazzowymi i popularnymi, takimi jak Sting, The Headhunters, Louis Hayes Lenny White, Milt Jackson, Whitney Houston, Lisa Fischer, The Manhattan Transfer i Christina Aguilera, Alicia Keys oraz Common i Chris Botti. Chien Chien (Lu) to wibrafonistka, perkusistka i kompozytorka, której tajwańskie wychowanie, klasyczna edukacja muzyczna i pasja do rytmów R&B łączą się, dając jej świeże i charakterystyczne podejście do współczesnego jazzu. Autentyczność i mistrzostwo jazzowe Chien Chien można usłyszeć na debiutanckim solowym albumie z 2020 r. "The Path", który spędził 20 tygodni na liście Jazz Week Charts Top 20, zdobył nagrodę za najlepszą piosenkę jazzową na Golden Indie Music Awards (GIMA) i trzy nagrody Golden Melody Award, cztery nominacje do GIMA. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
2.8°C
wschód słońca: 07:31
zachód słońca: 16:38
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-01-31 20:00
miejsce
Vertigo Jazz Club &...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
CENTRUM KULTURY AGORA, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-01 19:00
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany