Najpiękniejsza klasyka

zdjęcie: Najpiękniejsza klasyka / kupbilecik24.pl / Najpiękniejsza klasyka
kupbilecik24.pl / Najpiękniejsza klasyka
Zapraszamy 11 czerwca 2023 roku do Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław, Pawła Włodkowica 7.
REKLAMA
data: 2023-06-11 18:00
miejsce: Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław, Pawła Włodkowica 7
bilety: KUP BILET
 
Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu zaprasza na kolejne wydarzenie artystyczne w cyklu Pory Roku w Synagodze, dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Pory Roku w Synagodze: Koncert kameralny "Najpiękniejsza Klasyka"
11.06.2023, godz. 18:00
Synagoga Pod Białym Bocianem ul. P. Włodkowica 5a
 
Polski Kwintet Fortepianowy:
Gracjan Szymczak - fortepian
Małgorzata Aberbach - skrzypce
Dagmara Swystun - skrzypce
Marlena Grodzicka Myślak - altówka
Jakub Myślak - wiolonczela
 

11.06.2023 roku o godz. 18:00 w niepowtarzalnej sali Synagogi pod Białym Bocianem przy ul. Pawła Włodkowica 5a we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy koncert kameralny "Najpiękniejsza Klasyka". Na program koncertu składają się najwspanialsze i najpopularniejsze dzieła muzyki klasycznej, które od lat zajmują czołowe miejsca w muzycznym kanonie wykonawczym na całym świecie. Publiczność usłyszy utwory J.S. Bacha, A. Vivaldiego, F. Chopina, L van Beethovena, C. Saint - Saensa, H. Wieniawskiego, A. Chaczaturiana, R. Schumanna, A. Piazzolli. Nie zabraknie wirtuozowskich popisów solistycznych, wzruszających tematów muzyki filmowej oraz niezwykle energetycznych rytmów argentyńskiego tanga. Gwiazdą wieczoru będzie Polski Kwintet Fortepianowy - złożony z czołowych polskich muzyków kameralistów, którzy swoje doświadczenie zdobywali w najlepszych europejskich uczelniach, współpracowali jako soliści i kameraliści z czołowymi międzynarodowym orkiestrami oraz odnosili sukcesy na wielu zagranicznych scenach. Bilety na koncert w cenie 20 zł normalny 10 zł ulgowy do nabycia na www.kupbilecik.pl oraz na godzinę przed koncertem w kasie Synagogi pod Białym Bocianem ul. Włodkowica 5a.

Polski Kwintet Fortepianowy to wrocławski zespół złożony z czołowych polskich muzyków kameralistów, laureatów nagród na polskich i zagranicznych konkursach muzycznych, którzy swoje doświadczenie zbierali w najlepszych europejskich uczelniach, współpracowali jako soliści i kameraliści z międzynarodowymi orkiestrami oraz odnosili sukcesy na wielu zagranicznych scenach. Szeroki repertuar Polskiego Kwintetu Fortepianowego obejmuje dzieła muzyki klasycznej od Baroku po muzykę współczesną. Zespół posiada również wiele autorskich aranżacji utworów pisanych na inne składy np. Orkiestrę symfoniczną lub kameralną. Wirtuozowskie popisy solistyczne, wzruszające tematy muzyki filmowej czy żywiołowe argentyńskie tanga przeplatane najwspanialszymi dziełami A. Vivaldiego, J.S. Bacha, F. Chopina, W. A. Mozarta, R. Schumanna, L van Beethovena sprawiają, że muzyczne wydarzenia z udziałem Polskiego Kwintetu Fortepianowego na długo pozostają w pamięci słuchaczy. Biografie Artystów:

Gracjan Szymczak - Wybitny polski pianista młodego pokolenia. Urodził się w 1986 r. we Wrocławiu. Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną w klasach: prof. G. Kurzyńskiego (fortepian), prof. L. Grzanki-Urbaniak (wiolonczela) oraz prof. M. Pijarowskiego (dyrygentura) otrzymując dyplom z wyróżnieniem w każdej specjalności. W 2012 r. uzyskał stopień doktora, a w 2019 - stopień doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Jest laureatem ponad 40. krajowych i
międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał m.in.: Nagrodę Specjalną dla pianisty wyróżniającego się muzykalnością na XV Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie (2005); III Nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (Warszawa 2007); II Nagrodę (pierwszej nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Miłosza Magina (Łódź 2007); II Nagrodę na Konkursie Pianistycznym o stypendium fundacji Yamaha (Gdańsk 2008); Grand Prix na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Magina (Paryż 2009); nagrodę specjalną na X Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. E. Griega (Oslo 2009); oraz III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (Canberra, Australia 2011). oraz II Nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie "Pietro Argento" (Gioia del Colle, Włochy 2011). Jako jeden z 7. Polaków brał udział w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010). Jest także laureatem kilkudziesięciu ogólnopolskich festiwali muzycznych. Wielokrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stypendium Prezydenta Wrocławia oraz Stypendium Fundacji Piotra Klera. Nagrywał dla Polskiego Radia oraz TVP. Posiada w swoim dorobku artystycznym 6 solowych płyt CD. Prowadzi ożywioną działalność koncertową - występował w wielu miastach Polski oraz w Niemczech, Szkocji, Norwegii, Czechach, Austrii, Francji, Włoszech, Turcji, Szwecji, Chinach oraz Australii. W roku 2012 rozpoczął pracę na swojej macierzystej uczelni, na której od 2015 roku zatrudniony jest na stanowisku adiunkta, a od 2020 pełni funkcję prodziekana Wydziału Instrumentalnego. Jako pedagog często zapraszany jest do prowadzenia kursów pianistycznych, a także do zasiadania w jury w konkursach pianistycznych. W 2019 roku został odznaczony brązowym krzyżem zasługi.


Małgorzata Aberbach - Absolwentka Szkoły Talentów w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły i Akademii Muzycznej w Warszawie im. F. Chopina w klasie prof. Tadeusza Gadziny. Laureatka wielu konkursów krajowych i międzynarodowych takich jak: Ogólnopolski Konkurs Bachowski w Zielonej Górze, Konkurs im.K. Lipińskiego w Lublinie, Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy H. Wieniawskiego w Lublinie. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. Podczas kursów mistrzowskich kształciła się pod okiem znakomitych skrzypków - Wanda Wiłkomirska, Konstanty Andrzej Kulka, Krzysztof Węgrzyn. Koncertowała solistycznie w wielu krajach europejskich, a także była członkiem międzynarodowej orkiestry " Philharmonie der Nationen".

Dagmara Swystun - Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie skrzypiec Viktora Kuznetsova. Laureatka międzynarodowych konkursów muzycznych w Polsce i Czechach. Jako koncertmistrzyni Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej brała udział w koncertach i festiwali w całej Europie. Obecnie występuje, również, w Diverso String Quartet. Wraz z kwartetem ukończyła prestiżowe studia kameralistyczne w Berlinie i Manchesterze oraz nagrała debiutancki album w 2018 roku. Gra na instrumencie włoskiego mistrza z XVIII wieku.

Marlena Grodzicka-Myślak jest laureatką konkursów skrzypcowych i altówkowych w Polsce. Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W swoim dorobku artystycznym posiada długą listę występów na prestiżowych międzynarodowych festiwalach m.in. Schleswig Holstein, Salzburg Festspiele, "Białe noce " w St.Petersburgu, Bad Wörishofen Festival. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Jozsef Lendvay, Yuri Bashmet, Jacek Kasprzyk, Maxim Vengerov, Andrea Bocelii, Wiktor Kuzniecow ,Justus Frantz, Kathryn Battle, Giora Feidman, Sabina Meyer, Stefan Bevier. Obecnie jest członkiem NFM Filharmonii Wrocławskiej.

Jakub Myślak - Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie wiolonczeli prof. Lidii Grzanki-Urbaniak. Swoje muzyczne umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich zarówno w dziedzinie gry solowej jak i kameralistyki pod kierunkiem wielu autorytetów wśród których wymienić należy: prof. Ulf Tchisbirek (Lubeka-Niemcy) prof. Piotr Prysiażnik (Berlin), prof. Maria Szwaiger-Kułakowska(Katowice), prof. Krystyna Borucińska, prof. Janusz Skramlik (Katowice). Od roku 2017 jest członkiem Wrocławskiego Zespołu Solistów Ricordanza. Ma na swoim koncie liczne koncerty w kraju jak również za granicą (Niemcy, Austria, Hiszpania, Szwajcaria, Włochy ). Jako solista i kameralista występował z takimi znakomitości świata muzycznego jak Jozsef Lendvay, Justus Frantz, Wiktor Kuznetsov, Jacek Kaspszyk, Marek Pijarowski, Bartosz Bryła, Jan Stanienda, Ewa Uryga, Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Współpracował z Filharmonią Narodów, MDR Sinfonieorchester Lipsk, Filharmonią Opolską, Filharmonią Wrocławską, Operą Wrocławską, Filharmonią Gorzowską, Orkiestra Kameralną Wratislawia. Gra na instrumencie niemieckiego mistrza z XVIII wieku.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
 
Pory Roku w Synagodze
artyści:
Hanna Błachuta, Kinga Chudzikoska, Magdalena Blum
Przenikania. Ludzkie uczucie w muzyce. Wyjątkowy koncert najpiękniejszych arie i pieśni na sopran i wiolonczelę z towarzyszeniem fortepianu, połączony z magicznym pokazem biżuterii wrocławskiej artystki Katarzyny Gemborys. Celloice jest zespołem współtworzonym przez dwie, utalentowane wykonawczynie: Hannę Błachutę - sopran oraz Kingę Chudzikowska - wiolonczela. Na fortepianie towarzyszyć im będzie Magdalena Blum. Ten niespotykany skład pozwala na uzyskanie wyjątkowego brzmienia oraz klimatu XIX- wiecznego salonu artystycznego. Na program koncertu składają się arie i pieśni: S. Rachmaninowa, V. Belliniego, A. Dvoraka, G. Pucciniego, P. Czajkowskiego, L. Bersteina, R. Schumanna. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wrocław
15.7°C
wschód słońca: 04:38
zachód słońca: 21:02
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Stary Klasztor, Wrocław, Purkyniego 1
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
WędrówkiPub, Wrocław, ul. Podwale...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-06-07 19:15
miejsce
Wrocławski Teatr Współczesny im....
wstęp biletowany