15 czerwiec 2021

Szczepienia na Dobry Początek Wakacji !- specjalny punkt dla nastolatków

fot. nadesłane
Specjalny punkt tylko dla nastoletnich pacjentów, bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalności, nagrody i niespodzianki dla zaszczepionych – tak Wrocław zaprasza na wielką akcję szczepień na Stadionie. To wszystko w ramach Szczepienia na Dobry Początek Wakacji!
REKLAMA
26 czerwca, na Stadionie Wrocław, w pierwszym dniu wakacji - bez rejestracji i stresu może zaszczepić się młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10-17.

Aby zaszczepić nastolatka, konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy  Pfeizer– jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18 r.ż.

Szczepienia ochronne nie bez powodu uznawane są za jedno z największych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało się zmniejszyć śmiertelność i zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

We Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Blisko tysiąc uczniów z grupy 17-18 lat zostało już zaszczepionych  dzięki wspólnej akcji miasta Wrocław i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (1 czerwca uruchomiony został mobilny punkt w V LO we Wrocławiu). Akcja szczepień młodzieży odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.   .

Myślę, że nie mamy wątpliwości, jak ważny okazał się program szczepień. Dzięki niemu szybciej wracamy  do normalności. Ponownie korzystamy z wielu atrakcji. Korzystają z nich także ludzie młodzi, do których jeszcze mocniej apeluję: szczepcie się, pilnujcie terminów szczepień. Dla swojego i naszego wspólnego zdrowia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

26 czerwca zapraszamy na Stadion Wrocław nastolatków i ich rodziców. Powstanie tam strefa chillout, połączona z punktami informacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień. Do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze różnych specjalności - psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta. Odpoczywając po szczepieniu nastolatki mogą obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej  Hydropolis i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury - Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia. W ostatnim tygodniu wakacji zaszczepionych nastolatków zapraszamy na wspólny spacer po Rynku i okolicach  pt. „Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku”.

We Wrocławiu podano już ponad 740 tys. szczepionek, a ponad 70 tys. osób zostało zaszczepionych na Stadionie Wrocław.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
dolnośląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez we Wrocławiu

kiedy
2021-09-24 20:00
miejsce
Katedra Marii Magdaleny, Wrocław,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 12:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-25 20:00
miejsce
ATM Scena na Bielanach, Bielany...
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-27 20:00
miejsce
Sala Koncertowa Radia Wrocław,...
wstęp biletowany